Traģēdija Latvijā – ZKLB un ZKLLD izsaka līdzjūtību un aicina ziedot

Ziemeļkalifornijas latviešu sabiedrība izsaka visdziļāko līdzjūtību Zolitūdes traģēdijas upuru ģimenēm un tuviniekiem.

Vēlamies atbalstīt cietušo un bojāgājušo ģimenes Latvijā, tādēļ aicinām ikvienu, kam ir tāda vēlēšanās un iespēja, piedalīties ar ziedojumu – organizējam ziedojumu savākšanu un nogādāšanu labdarības portālam www.ziedot.lv. Tiem, kam ir bankas konts Latvijā, ziedot var uzreiz portālā.

Ziedojumi tiks pieņemti šo svētdien, 24. novembrī pēc Mirušo piemiņas dievkalpojuma (sākums 11AM) mūsu draudzes namā, kā arī sūtāmi pa pastu draudzes kasierim uz adresi: Aivars Savelis, 4107 39th Ave, Oakland, CA 94619.

Čekā lūdzam norādīt: Latvian Lutheran Church of Northern California, ar mērķi: Support for victims of November 21 tragedy in Riga.

Savās domās un lūgšanās esam kopā ar visu Latvijas tautu,

Ziemeļkalifornijas Latviešu biedrība un Ziemeļkalifornijas Latviešu Luterāņu draudze

________________________________________

Ziņu aģentūras vēsta, ka 21. novembra, ceturtdienas vakarā veikala “Maxima” ēkai Rīgā Priedaines ielā iegruvis jumts. Incidents noticis pēc sešiem vakarā, tam sekojis vēl viens jumta iegruvums, kad notikuma vietā jau darbojās glābēji.

Traģēdijā gājuši bojā vairāk nekā 50 cilvēku, starp kuriem arī trīs glābēji.

Sestdien, svētdien un pirmdien Latvijā karogi nolaisti pusmastā, pieminot 21. oktobrī traģēdijā Zolitūdes “Maxima” bojāgājušos, – izsludinātas trīs dienu sēras. Valsts karogs šajās dienās paceļams sēru noformējumā.

Savukārt 25. novembrī pulksten 10:00 (plkst. 00:00 PST no 24. uz 25.nov.) Latvijā notiks trīs minūtes ilgs klusuma brīdis.

Solidarizējoties ar Latviju, sēras svētdien izsludinātas arī Lietuvā un Igaunijā. Līdzjūtību Latvija saņēmusi no desmitiem valstu, tai skaitā, ASV, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas utt., kā arī no Romas pāvesta Franciska, NATO, ANO u.c. organizāciju līderiem.

Advertisements
This entry was posted in Dažādi. Bookmark the permalink.